HORROR in Italia! Meci SUSPENDAT dupa ce jucatorii si fanii au fost atacati de albine! Italia

Scene HORROR la un meci din Liga a III-a din Italia.

Un meci din Lega Pro Prima Divisione, a treia liga italiana, disputat intre echipele Paiva si Gubbio, a fost suspendat zece minute, in repriza a doua, dupa invazia unui roi de albine, informeaza presa din Italia.S

In repriza a doua un roi de albine a invadat terenul de joc, astfel ca arbitrul a fost nevoit sa intrerupa meciul timp de zece minute si sa se refugieze la vestiare alaturi de jucatori

Roiul de albine s-a indreptat apoi spre tribuna centrala, spectatorii fiind nevoiti sa fuga din incinta stadionului Fortunati.
Dupa ce albinele au parasit arena, meciul s-a reluat si s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Sursa: Mediafax