Chivu integralist! Ibracadabra si..gol! Inter 3-1 Genoa

Inter, cu Chivu integralist, s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Italiei, dupa ce a invins, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 dupa prelungiri Genoa, in optimile competitiei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Adriano '75, Cambiasso '100 si Ibrahimovici '103, in timp ce pentru oaspeti a inscris Rossi, in minutul 79.

Catania lui Zenga si Dica vor intalni Juventusul lui Del Piero, azi tot in Cupa Italiei.

INTER (4-3-1-2): Toldo; Maicon, Burdisso, Samuel, Maxwell; J. Zanetti, Chivu, Muntari (1'  Obinna); Jimenez (28'  Cambiasso); Crespo, Adriano (30'  Ibrahimovic).

GENOA (4-3-3): Scarpi; Biava, Ferrari, Bocchetti, Modesto (3'  Criscito); M. Rossi, Milanetto, Juric; Vanden Borre (9' Olivera), Sculli, Mesto (1' Papastathopoulos).