VIDEO Juventus Torino, singura echipă cu punctaj maxim și fără gol primit în Serie A! Thiago Motta este omul momentului

Thiago Motta dusan vlahovic Hellas Verona Juventus Torino Nicolo Savona Italia
Data publicarii: Marti 27 August 2024, 08:33
Data actualizarii: Marti 27 August 2024, 08:39

Torinezii nu au avut probleme nici în meciul din deplasare cu Hellas Verona.

Juventus Torino a învins luni seara, în deplasare, scor 3-0, gruparea Hellas Verona, într-un meci din etapa a doua din Serie A.

Torinezii au dominat meciul şi au deschis scorul în minutul 28, prin Dusan Vlahovic

În minutul 39 Nicolo Savona a majorat avantajul oaspeţilor, marcând primul său gol în Serie A.

Juventus a închis meciul cu golul de 3-0, marcat de același Dusan Vlahovic, din penalty, în minutul 53.

Echipa condusă de Thiago Motta conduce în clasament cu şase puncte, cu patru goluri marcate şi fiind singura rămasă fără gol primit.

Thiago Motta, instalat în vară pe banca tehnică după ce a impresionat la Bologna, a câștigat ca jucător Champions League cu Inter Milano, marea rivală a lui Juve.