LOVITURA de teatru in Italia! Roma a fost egalata in minutul 94: Roma 1-1 Sassuolo! Vezi TOATE rezultatele: Italia

► Se vede RIO! Ia-ti numele de brazilian si poti castiga AICI tricoul HAGINHO 10!

Sassuolo, echipa de pe locul 17 in Italia a reusit sa dea marea lovitura in meciul cu AS Roma. Echipa lui Rudi Garcia avea 10 victorii si un egal si era favorita sa castige, in meciul de pe teren propriu cu cei de la Sassuolo.

Borriello si Ljajic nu au prins o zi buna si nu au reusit sa inscrie. Roma a condus insa din minutul 19, dupa autogolul lui Longhi. Cei de la Sassuolo au reusit sa produca surpriza dupa golul lui Berardi din minutul 94.

Roma conduce clasamentul in Italia cu 32 de puncte.

Roma: De Sanctis, Maicon, Burdisso, Castan, Balzaretti, De Rossi, Pjanic, Strootman, Florenzi, Borriello, Ljajic
Rezerve: Lobont, Skorupski, Torosidis, Jedvaj, Romagnoli, Dodò, Taddei, Marquinho, Bradley, Ricci, Caprari, Gervinho

Sassuolo: Pegolo; Antei, Bianco, Acerbi; Gazzola, Marrone, Magnanelli, Longhi; Berardi, Floro Flores, Missiroli
Rezerve: Pomini, Rosati, Rossini, Ziegler, Schelotto, Kurtic, Chibsah, Laribi, Alexe, Masucci, Farias, Zaza