Milan cu Beckham si Ronladinho in teren, din primul minut, a batut greu cu 3-2 pe Hannover 96, locul 13 in Bundesliga, intr-un meci amical pe AWD Arena.

In fata a peste 40.000 de spectatori Milan a fost condusa la pauza cu 1-0 prin golul marcat de Huszti in minutul 10.

Dupa pauza Milan si-a revenit si a egalat prin Shevchenko in minutul 53. Inzaghi a facut 2-1 peste doar 2 minute, insa Hanke a inscris pentru 2-2 in minutul 74. Inzaghi a reusit sa marcheze din nou in minutul 76.

Hannover (4-5-1): Enke; Pinto (85' Balogun), Eggimann, Fahrenhorst, Rausch; Huszti (85' Smideback), Rosenthal (65' Zizzo), Balitsch (70' B. Schulz), C. Schulz, Stajner (65' Bruggink); Forssell (46' Hanke). Coach: Hecking

Milan (4-3-1-2): Dida (46' Kalac); Bonera (46' Jankulovski); Senderos (46' Hurtado), Thiago Silva, Antonini, Beckham (46' Seedorf), Emerson, Flamini (77' Cardacio); Ronaldinho (46' Kakà); Shevchenko (65' Darmian), Inzaghi. Coach: Ancelotti

Arbitru: Rafati (GER)

Marcatori: 10' Huszti (H), 52' Shevchenko (M), 55' Inzaghi (M), 75' Hanke (H), 76' Inzaghi (M)