NEWS ALERT Ana Bogdan și Irina Begu, OUT de la Jocurile Olimpice! Primele dezamăgiri pentru Team Romania la Paris

Ana Bogdan Iga Swiatek Irina Begu Jasmine Paolini Jocurile Olimpice de la Paris din 2024 JO 2024
Data publicarii: Sambata 27 Iulie 2024, 14:54
Data actualizarii: Sambata 27 Iulie 2024, 15:01

Jucătoarea de tenis a condus cu 4-1 în primul set, dar a pierdut în fața italiencei Jasmine Paolini.

UPDATE Şi Irina Begu (136 WTA) a pierdut în primul tur. Românca a fost eliminată de liderul mondial Iga Swiatek, scor 2-6, 5-7, după un meci care a durat o oră și 45 de minute.

Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, locul 96 WTA, a fost eliminată, sâmbătă, în primul tur la Jocurile Olimpice de la Paris.

Bogdan a fost învinsă de italianca Jasmine Paolini, locul 5 WTA şi favorită 4, scor 7-5, 6-3.

Ana Bogdan - Jasmine Paolini 5-7, 3-6

Meciul de pe arena Suzanne-Lenglen a durat o oră şi 40 de minute.

Românca a condus cu 4-1 în primul set, dar apoi nu a reușit să-i mai facă față adversarei și este out de la Jocurile Olimpice încă din primul tur.