Bernadette Szocs și Ovidiu Ionescu au reacționat imediat după ce s-au calificat în ”sferturi” la Paris 2024

Bernadette Szocs Ovidiu Ionescu Paris 2024 JO 2024
Data publicarii: Sambata 27 Iulie 2024, 19:59
Data actualizarii: Sambata 27 Iulie 2024, 19:58

Perechea Szocs & Ionescu au făcut spectacol la proba de dublu mix la tenis de masă, de la Jocurile Olimpice de la Paris 2024.

Sâmbătă, Bernadette Szocs și Ovidiu Ionescu au învins cuplul australian Nicholas Lum și Minhyung Jee cu scorul de 4-1 (11-5, 6-11, 14-12, 11-4, 11-3) și și-au asigurat prezența în sferturile de finală de la Jocurile Olimpice.

După duel, Bernadette Szocs a ținut să puncteze faptul că echipa a știut să se completeze și că esențial a fost al treilea set, când cuplul a reușit să gestioneze tensiunea meciului.

”Noi suntem o echipă bună. Am știut cum să ne completăm ca să câștigăm al treilea set. Asta a făcut diferența”, a spus Bernadette Szocs la TVR.

Ovidiu Ionescu e de aceeași părere și susține că s-a acomodat greu cu tensiunea Jocurilor Olimpice, dar și cu adversarii.

”Setul trei a fost cel care a răsturnat situația în favoarea noastră. Mai greu până te acomodezi cu tensiunea momentului, cu adversarii”, a punctat și Ovidiu Ionescu.

• Cei doi români au obţinut o victorie clară după 37 de minute şi mai au nevoie de un succes pentru a-şi asigura o medalie, care ar fi una istorică, prima pentru tenisul de masă românesc la Jocurile Olimpice

Jocurile de la Paris sunt în buzunarul tău, de la ceremonia de deschidere până la ultima medalie!

Cu VOYO ai acces LIVE la canalele TVR si poți urmări Jocurile de la Paris de oriunde vrei tu, pe orice device!

Program disponibil prin retransmisia integrală si nealterată a canalelor TVR, conform regulilor must-carry.