Leo Messi a postat doar două cuvinte după ce a văzut că Argentina a avut un gol anulat după două ore la JO 2024

Leo Messi argentina - maroc Jocurile Olimpice 2024 JO 2024 Leo Messi / Foto: Imago Images
Data publicarii: Joi 25 Iulie 2024, 08:40
Data actualizarii: Joi 25 Iulie 2024, 08:42

Turneul de fotbal masculin de la Jocurile Olimpice a debutat miercuri cu două meciuri din faza grupelor, Argentina - Maroc 2-1 și Uzbekistan - Spania 1-2.

Meciul dintre Argentina și Maroc a început de la ora 16:00 și a avut parte de un final dramatic. Sud-americanii au egalat în minutul 90+16 prin Cristian Medina, moment în care fanii marocani și-au pierdut controlul și au aruncat cu mai multe obiecte pe gazonul stadionului din Saint-Etienne. Câțiva dintre aceștia au intrat chiar și pe teren!

Leo Messi a transmis doar două cuvinte după ce a văzut scenele de la JO 2024

Jucătorii au fost trimiși la vestiare și, contrar a ceea ce credea toată lumea, meciul nu s-a încheiat și a fost doar suspendat din cauza incidentelor!

Meciul s-a reluat după aproximativ două ore, după ce golul Argentinei a fost anulat pentru un ofsaid. Cu tribunele goale, cele două echipe au mai jucat timp de încă trei minute, spre nemulțumirea sud-americanilor.

Leo Messi a urmărit scenele de la Jocurile Olimpice și a reacționat scurt pe rețelele de socializare: ”De necrezut”, a transmis starul de la Inter Miami.

”Cel mai mare circ pe care l-am văzut în viața mea!”, a spus și Javier Mascherano, fostul fotbalist de la Barcelona și Liverpool, în prezent selecționer al echipei U23 a Argentinei de la Jocurile Olimpice.

”Nu știu ce s-a întâmplat. A fost ofsaid? Lasă-mă să joc încă patru minute cu momentul pe care-l aveam, nu opri jocul ca să joc încă trei minute după două ore și jumătate. O rușine!”, a mai spus, supărat, Mascherano, potrivit site-ului argentinian Ole.

La meciul de la Saint-Etienne, Ovidiu Hațegan s-a aflat în camera VAR, unde a îndeplinit rolul de asistent al italianului Paolo Valeri. Pe teren, brigada a fost compusă din trei suedezi - centralul Glenn Nyberg și asistenții Mahbod Beigi și Andreas Soderkvist.

Argentina și Maroc fac parte din grupa B de la JO 2024, alături de Irak și Ucraina. Se califică în sferturile de finală primele două clasate din fiecare grupă.