"Punctele pierdute la Iasi ne-ar putea costa titlul! Jucatorii pierd 200.000 euro"

Borcea continua atacurile asupra jucatorilor dinamovisti dupa infrangerea rusinoasa de la Iasi, scor 1-0. Directorul executiv al lui Dinamo ameninta ca punctele pierdute cu Poli Iasi ii pot costa titlul pe dinamovisti.

"Chiar daca am avut jucatori accidentati, nu trebuia sa ne prezentam asa. Cei de la Iasi nu au avut nicio ocazie pana la acel gol, iar noi am avut si un gol anulat pe offside. E acelasi arbitru care ne-a anulat si un gol la Targu Jiu. Nu am facut mare tam tam ca daca dadeam golul ala... Problemele la noi sunt altele. O sa avem meciuri mult mai grele. Am vorbit si cu ei. E incredibil, din 25 de etape am stat 20 de primul loc. Si noi suferim, si suporterii sufera. Ei pierd 200.000 de euro daca pierdem titlul. Aceste puncte ar putea sa ne coste campionatul. Ei iau 6.000 euro la fiecare meci castigat, indiferent de adversar. Asta numai in conditiile in care castiga campionatul. Foarte multi dintre jucatori nu au dormit. Am pierdut 3 puncte mari. Ce ar fi insemnat daca aveam acum 5 puncte in fata. In 3 zile le-am dat 8 goluri lui Vaslui si Rapid, acum mergem la Iasi si ne facem de ras. Daca nu tratam fiecare meci ca si cand ar fi decisiv pentru titlul, nu putem lua campionatul. Nu putem juca de fiecare data numai cu echipele mari.", a spus Cristi Borcea la gspTV.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!