11 jucatori vor fi ignorati pentru el! Marele absent al derby-ului ar fi venit sef de galerie: "Am meci duminica, d-aia nu sunt pe Giulesti!"

11 jucatori vor fi ignorati pentru el! Marele absent al derby-ului ar fi venit sef de galerie: Am meci duminica, d-aia nu sunt pe Giulesti! Superliga

Rapid - Steaua, duminica, 21:30, e LIVE text pe www.sport.ro si m.sport.ro | Fa-ti testul de suporter si vezi cine castiga meciul din tribune! Esti stelist 100%? Stii totul despre Rapid? Intra aici!

Daniel Niculae si-ar fi dorit sa vina la derby duminica seara, dar are meci cu Nancy cu Caen. Unul dintre cei mai iubiti jucatori din Giulesti le transmite suporterilor: "Mi-e foarte dor de Giulesti si de cea mai frumoasa atmosfera creata de suporteri pe un stadion din Romania. Din pacate, nu pot ajunge la Bucuresti pentru ca am si eu meci in aceeasi zi", a spus Nico in Pro Sport.  

"Va fi un meci dificil, ca toate celelalte ramase pana la final. Daca Rapidul se impune, scoate Steaua din lupta pentru titlu. Vezi si tu, lupta la varf este foarte stransa. Castigatoarea campionatului cred ca se va decide in ultima etapa. Sper din tot sufletul ca aceea sa fie Rapidul", mai spune Daniel Niculae. 

Galeria Rapidului a afisat o super coregrafie la meciul cu Dinamo din Giulesti, 0-0. "Pentru noi, doar ei inseamna Rapid". Ei = 17 antrenori si jucatori extrem de iubiti in Giulesti. Daniel Niculae a fost in capul listei.  

Fanii din Ghencea au timp pana duminica la ora 12:00 sa se decida daca vin la derby. In cazul in care refuza, biletele vor fi puse in vanzare pentru rapidisti. Stelistii au cerut 600 de bilete la derby si au anuntat ca nu vor calca in Giulesti, daca primesc mai putine. Rapidistii nu s-au lasat induplecati si le-au transmis ieri fanilor din Ghencea ca mai mult de 406 de tichete nu exista pentru ei. 

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!