Napoli: "100% ne salvam de la retrogradare. Batem Timisoara"

Napoli: 100% ne salvam de la retrogradare. Batem Timisoara Superliga

Craiova va juca duminica de la 18:00 impotriva Timisoarei, in etapa 20 din Liga I. Nicolo Napoli este increzator si spune ca echipa spera sa castige si sa se salveze de la retrogradare.

“Sunt optimist ca baietii vor face un meci bun la Timisoara. Sunt multumit de prestatia de luni. Am facut un meci foarte bun. Am lucrat mult si se vede. Cred ca la Timisoara vom face un meci foarte bun, chiar daca sunt de parere ca va fi un meci dificil. Stim ca Timisoara este o echipa valoroasa, cu jucatori puternici, insa speram sa ii surprindem cu tactica noastra.

Jucatorii sunt concentrati si optimisti. Speram sa salvam echipa de la retrogradare, acesta este obiectivul nostru. Eu cred ca Universitatea Craiova va ramane in prima liga, este 100%. Nu pot comenta de deciziile Ligii, eu vorbesc despre fotbal si despre jucatori. In meciul cu Timisoara se vor inscrie multe goluri. Speram sa facem un meci bun. Gaman si Barboianu se pot intoarce la Craiova. Barboianu este un jucator bun si cred ca va face fata la Vitesse”, a spus Nicolo Napoli in conferinta de presa.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!