Poli Iasi 1-1 Brasov ( '80 Montiel /'62 Zaharia )

Poli Iasi 1-1 Brasov ( 80 Montiel / 62 Zaharia ) Superliga
Politehnica Iasi a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), pe teren propriu, in fata lui FC Brasov, in etapa a 11-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Montiel, in minutul 80, pentru Poli Iasi, respectiv Dorel Zaharia, in minutul 62, pentru gruparea brasoveana.

In minutul 62, Roman a executat o lovitura libera in careul mic al echipei iesene, pe care Zaharia a reluat-o cu capul din sase metri si l-a invins pe portarul Plesca.
In minutul 80, Montiel a marcat cu sut bine plasat de la marginea careului, care l-a lasat fara replica pe Stelea.

Politehnica Iasi: 12. Plesca - 77. Buta, 3. Onut, 28. L. Munteanu, 5. Pecnik - 26. Gavatorta, 16. Viveiros, 21. Naidin (19. Montiel '67), 7. Bersnjak (25. Milea '78), 18. Miclea (10. C. Tanasa '53) - 13. C. Bratu. Antrenor: Ionut Popa
FC Brasov: 16. Stelea - 2. Rui Duarte, 4. Abrudan, 15. Oros, 3. Ezequias (25. Senin '13) -14. Mihai Roman, 6. Paulo Adriano (27. Maldarasanu '67), 10. Ilyes, 7. C. Munteanu -11. Zaharia (17. Dedu '76), 22. Buga. Antrenor: Razvan Lucescu.