INCREDIBIL! Rapid se ineaca din nou la mal! Autogol Grigore in minutul 90! Gaz Metan 2-2 Rapid! ADIO, titlu! Superliga

LIVESCORE din 165 de campionate pe m.sport.ro!

Gaz Metan si Rapid au facut un nou meci nebun in Liga I! Dupa 5-3 in tur pe Giulesti, oamenii lui Razvan au condus cu 2-0 la pauza de data asta la Medias. Herea a deschis scorul cu un penalty controversat, pe care l-a ratat prima data. Arbitrul Kovacs l-a pus sa repete lovitura pentru ca fundasii lui Pustai au stat in careu si a marcat. Grigorie a facut 2-0 inainte de pauza, cu un sut deviat de Roman. Echipa lui Pustai a revenit mai tare de la cabine si a reusit sa marcheze in minutul 79 prin Bawab. In minutul 85, Issa Ba a fost eliminat, dar asta nu i-a oprit pe cei de la Medias sa opreasca atacul. Iar in minutul 90, Rapid si-a dat singura lovitura prin Nicolae Grigore, eroul din ultimele etape, cu un autogol incredibil cu capul.

Rapid ramane la 4 puncte de FC Vaslui si ii va fi greu sa se mai gandeasca la titlul de campioana.

Echipele de start:
GAZ METAN MEDIAS: Plesca - Frasinescu, Muth, Markovic, Vukadinovic - Todea, Issa Ba - Avram, Bawab, C. Petre - Vitinho

Rezerve: Buchta, Zaharia, Ciuca, Nicandro, Tahar, Gheorghe, Roman

RAPID: Coman - Rui Duarte, Marcos Antonio, Burca, Bozovic - Grigore, Alexa, Grigorie - Roman, Herea, Surdu

Rezerve: Vatca, Ezequias, Pancu, Sburlea, Pavlovic, Glauber, Teixeira

LIVE TEXT:

FINAL! Rapid pierde din nou victoria in minutul 90 si ramane la 4 puncte in spatele liderului!
Patru minute de prelungire.
Min 90: GOL GAZ METAN! INCREDIBIL!
Grigore isi trimite mingea cu capul in propria poarta!!!
Min 88: Marcos Antonio si Burca vad si ei galbene.
Min 85: Issa Ba este eliminat direct dupa un fault din spate la Alexa!
Min 80: Cartonas galben pentru Grigorie.
Min 80: Galben pentru Nicandro.
Min 79: GOL GAZ METAN!
Bawab inscrie cu un sut din prima de la 15 metri, fara sperante pentru Dani Coman!Min
Min 75: Issa Ba mai incearca un sut de la marginea careului, trimite din nou mult peste poarta!
Min 73: Gheorghe intra in locul lui Petre.
Min 71: Pancu intra in locul lui Herea.
Min 68: Mihai Roman reia peste poarta din pozitie buna!
Min 65: Issa Ba incearca sa inscrie ca Falcao, dar sutul sau se duce mult peste poarta!
Min 64: Lovitura libera pentru Gaz Metan Medias, Petre bate in zid!
Min 63: Alexa vede galben si sta etapa viitoare.
Min 55: Iese Surdu, intra Teixeira!
Min 53: Galben pentru Surdu.
Min 51: Markovic suteaza peste poarta din pozitie buna!
Min 46: Se reia jocul la Medias.

PAUZA.
Rapid conduce cu 2-0 dupa golurile marcate de Herea si Grigorie.
Min 45+1: Vitinho cade in duel cu Coman in careu, dar se da offside. Frasinescu vede cartonas galben pentru proteste.
Min 45: Vitinho cade in careu dupa un contact cu Marcos Antonio si cere penalty, dar nu se da nimic.
Min 44: Contraatac al rapidistilor, Surdu suteaza din prima dupa mai multe pase bune, dar mingea trece peste poarta!
Min 43: Breeveld suteaza mult peste poarta!
Min 37: GOL RAPID! Bozovic combina superb pe dreapta cu Surdu, centreaza in fata portii iar Grigorie reia din prima, Roman este lovit in calcai de minge iar aceasta intra in poarta!
Min 36: Frasinescu trimite de la mare distanta, Coman retine in doi trimpi.
Min 34: Breeveld intra in locul lui Todea.
Min 30: Contraatac rapid al giulestenilor, Grigore il lanseaza pe Herea in careu, dar atacantul rapidist rateaza preluarea!
Min 28: Pasa gresita in spate a fundasilor de la Medias, Herea este aproape sa intercepteze mingea, dar Plesca iese si degajeaza!
Min 27: Coman retine o centrare inalta a celor de la Medias.
Min 23: Mediasul ataca, Bawab incearca un dribling in careu, dar este blocat in cele din urma.
Min 17: Muth, Todea si Plesca au primit cartonase galbene pentru proteste.
Min 16: GOL RAPID!
Herea bate din nou si inscrie!
Min 15: Penalty pentru Rapid dupa un hent in careu! Bate Herea, Plesca retine! Arbitrul arata repetarea loviturii, iar jucatorii lui Gaz Metan protesteaza violent!
Min 8: Bozovic suteaza de la distanta, portarul Mediasului retine!
Min 6: Roman suteaza de la marginea careului, peste poarta!
Min 3: Herea patrunde in careu dupa ce a driblat trei adversari, dar sutul e respins de Plesca in corner!
Min 1: Incepe meciul, Rapidul ataca. Sutul-centrare al lui Grigorie e retinut de Plesca!