70% din arbitrii iau spaga?: "Mititelu sa aduca probe si poate deveni eroul fotbalului romanesc!"

70% din arbitrii iau spaga?: Mititelu sa aduca probe si poate deveni eroul fotbalului romanesc! Superliga

FRF il sustine pe Adrian Mititelu in razbiul arbitrilor care iau spaga! "Sa aduca probe si poate salva fotbalul din Romania" spune Florin Prunea!

Adrian Mititelu a anuntat in mai multe randuri ca stie despre arbitrii din Liga I ca sunt corupti, ba chiar mai mult a dezvaluit ca stie ca aproximativ 70% din ei au luat spaga sau au fost implicati in jocuri de culise. Florin Prunea de la FRF crede ca Mititelu poate deveni eroul Romaniei daca va dovedi ca acesti arbitrii au luat mita.
"Mititelu are sansa sa devina eroul fotbalului. Cand ajunge la FRF sa spuna ce stie si va salva fotbalul romanesc. Cand faci asemenea afirmatii trebuie sa ai probe. A facut afirmatii grave, care trebuiesc dovedite. Eu nu cred ca a auzit-o la o agentie loto. Hai sa vorbim lucuri serioase. Eu nu fac parte din comisia de disciplina si nu pot sa spun ce ar hotari ea."
a spus directorul de relatii internationale al FRF, Florin Prunea. 

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!