780.000 de oameni au ras de Meme! Cei mai tari rapperi ai momentului din Romania i-au dedicat o melodie: ASCULTA aici

780.000 de oameni au ras de Meme! Cei mai tari rapperi ai momentului din Romania i-au dedicat o melodie: ASCULTA aici Superliga

Cei mai tari rapperi ai momentului in Romania rad de Meme Stoica. Stelistului i-a fost dedicat un vers care aduce aminte de un episod petrecut in urma cu cativa ani.

"Scuip perle ca scoica, bai nene / Tu lovesti slab ca Stoica, bai Meme", este un vers din melodia lui Deliric 1 cu DOC, piesa care a strans 780.000 de vizualizari pe Youtube.

Meme a explicat pe blogul sau ce s-a intamplat atunci. "Omul meu injura, are potential. Acum il lasa pe Dica si ma ia pe mine. E mai bine asa. Ma lasa si pe mine si imi ia familia. Asta nu-mi place. Si atunci se intampla.

- Bai, sa-ti iau familia-n p…

Ma uit la el si la cei din jurul lui si o vad la cativa metri in spate. Fata mea, n-are nici 11 ani. A venit cu maica-sa la meci. Nu-i prea place fotbalul, dar stie cat de mult inseamna pentru mine sa luam titlul. Pare speriata. Ii intalnesc privirea. O privire pe care nu o voi uita niciodata.

Ma trezesc alergand ca un dement pe scari. Cineva ma prinde, vrea sa ma opreasca. Imi scot bratul din maneca si-l las cu haina in mana. Ajung in dreptul lui.
- Ce ti-am spus eu?

Nu mai aud ce-mi raspunde. Il lovesc. Cand ma intorc, vad camerele de luat vederi. “Ce-am facut oare?…” Simt ca se invarte stadionul cu mine. Imi sun mama, ii spun ce s-a intamplat. Plange.

Plec ultimul de la stadion. Meciul se terminase, batusem si facusem un pas urias spre titlul 22. Pentru mine insa, parea ca se terminase totul", a scris Meme.



Meme, primit cu bratele deschise chiar si de fanul BATUT in 2005: E cel mai bun manager din Romania! pe www.sport.ro

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!