A înscris un supergol în Slobozia - Petrolul, iar la flash-interviu a apărut copleșit de emoții: ”Pentru tata! El e exemplul meu în viață”

Slobozia - Petrolul Mihnea Radulescu Superliga
Data publicarii: Vineri 16 August 2024, 21:30
Data actualizarii: Vineri 16 August 2024, 21:29

Unirea Slobozia - Petrolul Ploiești s-a încheiat 1-2.

Jordan Gele a deblocat tabela de marcaj în minutul 29, iar Mihnea Rădulescu a restabilit egalitatea 10 minute mai târziu cu un supergol din interiorul careului. În actul secund, ”lupii galbeni” au dus scorul la 2-1 în minuutl 77, grație reușitei lui Alexandru Tudorie, și au obținut toate cele trei puncte.

La flash-interviu, Mihnea Rădulescu a apărut plin de emoții. Cu vocea tremurândă, fotbalistul a ținut să remarce faptul că îi dedică reușita tatălui său, care l-a susținut necondiționat în toată cariera sa fotbalistică.

”A fost un gol care m-a ajutat pentru viitorul meu. Un gol pe care-l dedic familiei mele. Pentru tata. A fost ziua lui recent. E exemplul meu în viață. Lui i-l dedic. Vreau să le mulțumesc tuturor pentru toată încrederea acordată.

Asta era dorința mea, să marchez primul meu gol cu echipa mea de suflet. Tata e exemplul meu în viață, m-a luat de mână de la șapte ani. Fotbalul e viața mea. Nu există nimic fără muncă și sacrificii”, a spus fotbalistul.

• Mihnea Rădulescu este produs de Petrolul Ploiești. Stagiunea trecută a fost trimis de ”lupii galbeni” sub formă de împrumut la Gloria Buzău, unde a pus umărul la promovarea echipei în Liga 1. 150.000 de euro este cota fotbalistului, potrivit site-urilor de specialitate

Petrolul urcă, cel puțin temporar, pe locul patru. După șase etape, prahovenii au înregistrat nouă puncte: două victorii, trei rezultate de egalitate și o singură înfrângere.

De cealaltă parte, Unirea Slobozia rămâne pe 12 cu cinci puncte. Echipa lui Adi Mihalcea a înregistrat un câștig, două remize și trei eșecuri după șase runde.