A prins doar 30 de minute cu U Cluj, însă a fost criticat dur de Gigi Becali: "Doamne ferește de așa ceva!"

Gigi Becali FCSB U Cluj Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Duminica 14 Iulie 2024, 08:48
Data actualizarii: Duminica 14 Iulie 2024, 08:50

FCSB a reușit să marcheze prima în meciul cu U Cluj, însă nu a reșit să țină de rezultat și a fost egalată după doar cinci minute. S-a încheiat 1-1 pe Ghencea.

La finalul unui meci extrem de slab făcut de ambele echipe, cu mici sclipiri în repriza secundă, Gigi Becali și-a criticat dur jucătorii. Nu a scăpat de "săpuneală" nici Alexandru Băluță, care a fost trimis pe teren în minutul 60, în locul lui Marius Ștefănescu.

"Băluță nu mai e cel de anul trecut. Să vezi, la antrenamente, ceva bombă. Nu mai e cel de anul trecut. Doamne ferește de așa ceva", a spus Gigi Becali la televiziunea Digisport.

• Gigi Becali

În sezonul precedent, Alexandru Băluță a jucat 36 de meciuri în tricoul lui FCSB, reușind să marcheze șapte goluri și să ofere șapte pase decisive.

1,2 milioane de euro este cota de piață a jucătorului de bandă, potrivit site-urilor de specialitate.

Becali a vrut să joace cu Băluță fundaș stânga

"Am vrut să-l bag pe Băluță și nu știam ce să fac. Așa am vrut să fac (să joace Băluță și Ștefănescu, n.r.), dar nu se poate să intre Băluță în locul lui Crețu. Păi de ce nu se poate? Da, așa am vrut, fundaș dreapta. Ce problemă aveam noi cu ei?

Dacă nu făcea Edjouma penalty aveam vreo problemă?", a mai spus Gigi Becali, pentru sursa citată mai sus - detalii AICI.