Brasov 1-1 Craiova! (Surdu '6 / Florin Costea '88)

Brasov 1-1 Craiova! (Surdu 6 / Florin Costea 88) Superliga

Echipa FC Brasov a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul sustinut, miercuri, pe teren propriu, in compania formatiei Universitatea Craiova, in etapa a XXVI-a a Ligii I.

Pentru FC Brasov a marcat Surdu '5, in timp ce golul Universitatii a fost inscris de Fl. Costea '88.
In minutul 5, Mihai Roman a centrat de pe dreapta, iar Surdu a reluat din trei metri.
Universitatea Craiova a egalat in minutul 88, prin Florin Costea, care a marcat cu un sut din careul mic, dupa o pasa de la Gangioveanu.
FC Brasov: 1. D. Coman - 2. Rui Duarte, 19. B. Nicolae, 15. Oros, 25. Senin - 14. Roman (20. Voicu '72), 27. Maldarasanu, 6. Paulo Adriano, 7. C. Munteanu - 24. Surdu (9. Hadnagy '83), 21. Sburlea (10. Ilyes '62). Antrenor: Razvan Lucescu.
Universitatea Craiova: 23. Bornescu - 18. Dananae, 7. Gaman, 6. D. Stoica, 27. Rose - 77. Wobay, 2. Barboianu, 13. Dilevski (3. Barbu '80), 16. Ologu (28. Gangioveanu '46) - 9. M. Costea (20. Dina '61), 10. Fl. Costea. Antrenor: Nicolo Napoli.
Partida a fost arbitrata de o brigada avandu-l la centru pe Marius Avram, ajutat la cele doua linii de Sorin Caia si Bogdan Negrea, in timp ce rezerva a fost Marian Bordean. Observatorii partidei au fost Alexandru Popescu si Mircea Nesu.
Cartonase galbene: B. Nicolae '26, Senin '65/ Gaman '45, Stoica '56, Barboianu '70, Rose '76, Fl. Costea '82, Barbu '89
La meciul disputat pe stadionul "Tineretului" din Brasov au asistat aproximativ 7.000 de spectatori.