"Acum cine știe, se crede și el fotbalist!" Mircea Rednic, discurs exploziv după U Craiova - UTA 4-2

Superliga
Data publicarii: Duminica 21 Iulie 2024, 11:21
Data actualizarii: Duminica 21 Iulie 2024, 11:26

UTA a remizat în prima etapă pe teren propriu, scor 1-1 cu Rapid, și a pierdut în deplasare, în runda a doua, sâmbătă, scor 2-4 cu Universitatea Craiova.

Din articol

Au marcat: Gjoko Zajkov (35), Luis Paradela (58), Ştefan Baraiam (73), Alexandru Mitriţă (90+3), respectiv Emoh Ezekiel (45), Alexandru Benga (90+2).

Mircea Rednic a avut un discurs dur la finalul meciului pierdut de UTA la Craiova, scor 2-4. A vorbit despre jucătorii săi și i-a acordat o 'atenție' specială lui Cristi Mihai.

Antrenorul arădenilor l-a ironizat pe mijlocașul în vârstă de 21 de ani, pe care l-a înlocuit în minutul 57 cu Halef.

„Face greșeli, acum cine știe, se crede și el fotbalist. Dacă a jucat un sezon și a jucat bine, a trecut și el la un exterior, la o filosofie, să dai unde nu vezi, să o mai dai o înșurubată. Trebuie să înțeleagă, trebuie să redevină Mihai pe care îl știți și voi și pe care îl știu și eu. Și la primul meci… în repriza a doua am vrut să-l schimb, dar și-a revenit. La fel am vrut să-l schimb și acum. Dar, e tânăr, trebuie să-i dăm încredere”, a declarat Mircea Rednic, după eșecul de la Craiova, potrivit Sport Arad.

U Craiova - UTA 4-2

UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Căpăţînă (Şt. Vlădoiu 67), Maldonado, Zajkov, Badelj (Bancu 55) – Al. Creţu (Mekvabishvili 67), Houri – Bană (Baiaram 72), Al. Mitriţă, Paradela – Koljic (Carlos Mora 72). ANTRENOR: Costel Gâlcă

UTA ARAD: R. Popa – Râpă (Trif 80), I. Conte, Benga, Diogo Rodrigues – V. Costache (R. Cristea 57), Van Durmen, C. Mihai (L. Halef 57), Omondi – Ezekiel (Dumiter 70), Joao Pedro (Fabry 80). ANTRENOR: Mircea Rednic