CS Otopeni 0-1 Pandurii (Martinovici '73)

CS Otopeni 0-1 Pandurii (Martinovici 73) Superliga

Aproape de Liga a doua, CS Otopeni nu a reusit sa termine in puncte meciul cu Pandurii. Oamenii lui Cartu au castigat cu 1-0 si s-au indepartat de zona pericolasa din subsolul clasamentului.

Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Martinovici, in minutul 73, fundasul gorjenilor transformand o lovitura libera de la 25 de metri.

In minutul 33, arbitrul Georgian Ionescu i-a acordat cartonasul rosu lui Ionut Rada (CS Otopeni), pentru o lovitura cu cotul aplicata lui Vasilache.

CS Otopeni: 12. Cr. Munteanu - 24. Cl. Dumitrescu, 55. Diogo, 34. I. Rada, 20. Vitinha - 9. Kalle (14. V. Negru '36), 8. Fl. Parvu, 6. B. Panait (3. Ardeleanu '88), 18. Lazici - 16. Caramarin (25. Yontcha '75), 19. L. Ganea. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Pandurii: 1. Stanca - 15. Ghindeanu, 18. Martinovici, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 20. L. Parvu, 24. Murgan (37. Hidisan '65), 21. Fl. Stanga, 10. Vasilache (8. I. Stancu '34) - 25. Tremonti, 23. Raskovici (28. Al. Piturca '54). Antrenor: Sorin Cartu.