Piturca loveste din nou: Pandurii 1 - 1 Dinamo

Piturca loveste din nou: Pandurii 1 - 1 Dinamo Superliga
Pandurii lui Eugen Neagoe au reusit sa ii incurce din nou pe dinamovisti, reusit sa smulga un egal, (1-1) in finalul meciului.

Asa cum s-a intamplat si returul sezonul trecut, Dinamo s-a incurcat cu Pandurii. De aceasta data, Dinamo parea sa scape. Dinamo a reusit sa inscrie pe finalul primei  reprize, insa golul a fost anulat pe motiv de fault in atac la Miranda. Dinamovistii au reusit sa inscrie in a doua repriza prin Toje, care a profitat de o pasa perfecta a lui Adrian Cristea.

Fiul lui Victor Piturca, Alexandru, a reusit sa inscrie cu doar patru minute inainte de final si a adus un punct mare pentru gorjeni.

Min 58: Torje inscrie un super-gol, dupa o centrarea venita perfect de la Cristea.

Min 86: Gol Pandurii! Piturca egaleaza cu o lovitura de cap de la 11 metri.