Victorie in 25 de secunde: Pandurii 1-0 Gaz Metan (Raskovic, min 1)

Victorie in 25 de secunde: Pandurii 1-0 Gaz Metan (Raskovic, min 1) Superliga

Gaz Metan se afunda tot mai mult in Liga I, dupa ce a pierdut pe stadionul unde si Steaua a fost ingropata. Pandurii Tg. Jiu a invins in meciul cu Gaz MEtan cu 1-0, dupa un gol marcat in secunda 25 de Raskovic.

Pandurii: 1. R. Stanca, 6. Cardoso, 4. Chibulcutean, 18. Martinovici, 15. Ghindeanu, 25. Tremonti, 21. Fl. Stinga, 24. Murgan, 60. I. Stancu , 23. Raskovic, 28. Al. Piturca

Gaz Metan: 82. Vitca, 21. Grillo, 15. Hoban, 26. Buican, 16. Zaharia, 7. Kubala, 21. Todea, 14. Sabou, 33. Pirvulescu, 17. Dudita, 99. Bud

Final de meci
minutul 84
Hidisan primeste cartonas galben
minutul 81
Ocazie uriasa pentru Pandurii. Lutu centreaza si Tremonti, din 6 metri, reia in portar
minutul 77
Ultima schimbare pentru medieseni, Semeghin intra in locul lui Zaharia
minutul 74
Oaspetii domina teritorial, Pandurii apara rezultatul
minutul 71
Iese Raskovic, intra Arieta
minutul 63 Martinovic deviaza cu capul pe langa poarta cornerul executat de Tremonti
minutul 60 Cardoso il faulteaza pe Boaru, Gaz Metan cere penalty, dar arbitrul decide ca faza s-a petrecut in afara careului
minutul 59 Cartu raspunde la schimbarea lui Pustai si il introduce pe Lutu in locul lui Stancu
minutul 58 Iese mijlocasul Dudita, intra atacantul Boaru
minutul 55 Stancu centreaza de pe dreapta la Cardoso, care reia cu capul pe langa din centrul careului
minutul 52 Martinovic executa bine o lovitua libera de la 25 metri, putin peste transversala
minutul 51 Medieseanul Zaharia vede cartonas galben pentru un fault la Raskovic
minutul 46 Iese Piturca, intra Hidisan
minutul  39 Faza prelungita de atac a gazdelor, incheiata cu sutul lui Raskovic scos de pe linia portii de Parvulescu
minutul 36
Medieseanul Kubala reia din voleu, de la 25 de metri, mult peste poarta
minutul 33
Iese Grillo, intra Nohai
minutul 23
Raskovic trimite de la 16 metri peste transversala
minutul 20 Gaz Metan contruieste mai mult, dar Pandurii se apara bine si ocaziile de poarta lipsesc
minutul 12 Dudita prinde o ghiulea de la 25 de metri la cativa centimetri de bara din stanga lui Stanca