LOVITURA! Poli Iasi 1-0 Dinamo, gol anulat Danciulescu min 85, Munteanu gol min 89 Superliga

Dinamo a aterizat cu probleme pe aeroportul din Iasi, dar s-a prabusit pe teren!

Dinamo tremura pe primul loc din Liga I. Azi poate sa-l piarda, daca Timisoara o bate pe Vaslui. Dupa victoria din Cupa cu Rapid, scor 4-2, Dinamo venea plina de incredere la Iasi. Zdruncinata de incidentul de zbor, "cainii" s-au prabusit pe teren. Danciulescu a avut un gol anulat in minutul 85 al meciului, pentru ca 4 minute mai tarziu Lucian Munteanu sa marcheze unicul gol al intalnirii.

POLI IASI: Plesca - Buta, Straton, Cr. Munteanu, Pecnik - Viveiros, Jovanovic, Bersnjak, Ignatov - Cr. Bratu, R. Miclea.
Rezerve: Marc - Ad. Ilie, Milea, Gavatorta, Montiel, M. Oprea, Diarrassouba.
Antrenor: Cristiano Bergodi

DINAMO: Lobont - Blay, Goian, Moti, Simao - Zicu, Tamas, Izvoranu, Adrian Cristea - Niculae, Danciulescu.
Rezerve: Dolha - Homei, Musat, Scarlatache, Ze Kalanga, Miranda, Niculescu. Antrenor: Mircea Rednic