ALERTA pentru Reghe: apararea e PRAF cu 2 saptamani inainte de meciul cu Ajax: Steaua 3-3 Sturm Graz! Stelistii au revenit in ultimele 5 minute! Superliga

Cod ROSU duminica. ALB-ROSU!
►15:30 Venlo – Ajax in direct Sport.ro si Voyo.ro
►19:00 Anderlecht – Standard in direct Sport.ro si Voyo.ro

Steaua a reusit sa scoata un egal cu Sturm Graz, la capatul unui meci modest al jucatorilor lui Reghe. Stelistii au gresit mult in devensiva, dar au revenit pe final, cu doua goluri marcate in doua minute de Parvulescu si Tanase.

Meciul a fost marcat de accidentarea suferita de Szukala in minutul 26. DETALII AICI

STEAUA, echipa de start: Tatarusanu - Rapa, Szukala, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Rusescu, Tanase - Nikolici

FAZELE MECIULUI:

FINAL | STEAUA 3 STURM GRAZ 3

'86: GOL STEAUA | Tanase inscrie cu un sut frumos dupa o actiune personala

'85: GOL STEAUA | Rusescu suteaza bine din marginea careului, portarul austriecilor respinge in lateral, Parvulescu urmareste si inscrie

'82: Tanase executa o lovitura libera de la 18 metri, putin peste poarta

'75: Tot Rusescu este cel care executa lovitura libera, mingea trece peste poarta

'74: Tanase si Rusescu combina frumos, golgheterul Stelei este faultat la marginea careului

'69: GOL STURM GRAZ | Parvulescu este depasit extrem de usor, urmeaza un sut din unghi respins de Tatarusanu, Sukuta-Pasu reia in plasa din 6 metri

'68: «» Parvulescu ii ia locul lui Chiriches. Latovlevici avanseaza in linia mediana. Parvulescu intra pe postul sau obisnuit, de fundas stanga.

'63: «» Rocha ii ia locul lui Chiriches; Filip va face cuplu de fundasi centrali cu Gardos

'62: Steaua nu arata bine deloc dupa iesirile lui Pintilii si Bourceanu. In ciuda scorului, austriecii sunt cei care au initiativa in joc.

'54: GOL STURM GRAZ | Defensiva Stelei este din nou depasita usor, Weber inscrie cu un sut din marginea careului.

'52: «» Au iesit Bourceanu si Pintilii, au intrat Filip si Prepelita

'49: Actiune buna a Stelei - Tanase a centrat de pe partea stanga, Rusescu reia cu capul din centrul careului, putin peste poarta.

'46: «» Intra Adi Popa, iese Nikolici

'39: Tanase suteaza de la 25 de metri, mingea este deviata de Nikolici si ajunge la Pintilii, care trimite in plasa, insa golul este anulat pe motiv de ofsaid.

'28: «» Gardos, trimis in teren in locul lui Szukala

'27: GOL STEAUA | Rusescu a transformat lovitura de la 11 metri

'26: Arbitrul a dat penalty pentru Steaua dupa duelul dintre Szukala si adversarul sau.

'24: Szukala s-a accidentat destul de grav dupa un duel aerian, medicii Stelei au intrat imediat pe teren. La fel si Reghecampf, care se duce direct la Szukala sa se asigure ca totul este in ordine. Fundasul Stelei este scos la marginea terenului.

'20: GOL STURM GRAZ | Rapa si Rusescu se incurca unul pe altul la o actiune de atac a Stelei, austrecii recupereaza si inscriu la capatul unui contraatac la care defensiva lui Reghe nu a contat. Szabics este marcatorul golului.

'16: Bourceanu executa o lovitura libera de pe partea dreapta, fara pericol pentru careul austriecilor

'10: Tanase are o incursiune buna in flancul stang, intra in careu, dar greseste pasa in centru pentru Bourceanu

'8: Un sut trimis de austrieci din afara careului, mingea este deviata din 10 metri, dar Tatarusanu are un reflex foarte bun si respinge.

'5: Inca o situatie periculoasa in careul Stelei, Szukala respinge in afara terenului. Austriecii au inceput mai curajos

'1: Austriecii au o prima actiune de atac, Latovlevici este depasit in partea stanga, insa Bourceanu vine bine la dublaj si rezolva faza

Reghecampf are un invitat special la aceasta partida - impresarul care l-a dus in Germania, la Energie Cottbus, in 2000, a venit pentru a urmari mai multi stelisti.