Andrei Nicolescu a anunțat obiectivul lui Dinamo în Superligă: "Pentru asta ne vom lupta!"

andrei nicolescu Dinamo Bucuresti Superliga Romaniei Superliga Andrei Nicolescu / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 23:50
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 23:50

Oțelul Galați - Dinamo s-a terminat 1-1.

Cele două echipe și-au dat întâlnire în cadrul etapei #10 a Superligii României. Partida s-a disputat pe stadionul "Oțelul" din Galați.

Prima repriză a oferit un spectacol ofensiv și scorul a fost deschis rapid, printr-un penalty transformat de Selmani în minutul 18.

Bucuria "câinilor" avea să se termine doar patru minute mai târziu, cand Frederic înscria pentru gălățeni, astfel închizând și tabela la scorul de 1-1.

După cele 90 de minute tensionate, Andrei Nicolescu, administratorul special al clubului Dinamo, a vorbit despre obiectivul echipei pentru acest sezon.

Nicolescu a anunțat că Dinamo se concentrează pe calificarea în play-off, iar după atingerea acestui obiectiv, clubul își va seta alte ținte ambițioase, poate chiar cucerirea titlului în Superligă.

"Anul acesta cred din ce în ce mai mult că ne vom lupta pentru play-off. Din momentul în care începe play-off-ul, va începe alt campionat, în care ne vom seta alte obiective", a declarat Andrei Nicolescu, la televiziunea Digi Sport.

Dinamo, pe locul trei în Superligă

"Câinii roșii" se află pe poziția a treia în campionatul intern, după 10 partide disputate. Formația antrenată de Zeljko Kopic a reușit să strângă 16 puncte și are un golaveraj de +6.

Pe poziția secundă se află Oțelul Galați, neînvinsă în actuala stagiune, cu 17 puncte, iar lider autoritar rămâne Universitatea Cluj, cu 21 de puncte din 9 meciuri jucate.