FCSB și Sepsi OSK și-au dat întâlnire pe stadionul "Sepsi" din Sfântu Gheorghe, în cadrul etapei #11 din Superliga României. Meciul a început la ora 21:30 și a putut fi vizionat în format LIVE TEXT pe site-ul www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

Singurul gol valabil al partidei a fost marcat de Florin Tanase în minutul 15, printr-o execuție perfectă de cap.

Roș-albaștrii au avut alte trei goluri anulate: execuția lui Tavi Popescu din minutul șase și reușitele lui Bîrligea din minutele 53 și 67.

Antrenorul lui Sepsi, cu moralul la pământ după înfrângerea cu FCSB: "Nu avem șanse cu absolut nimeni!"

După meci, Valentin Suciu, noul antrenor al lui Sepsi OSK, după demiterea lui Bernd Storck, a analizat meciul și știe care a fost elementul ce a dus la această înfrângere. În opinia sa, atitudinea echipei a scârțâit, fapt pe care vrea să îl îndrepte în perioada pe care o va petrece alături de clubul din Covasna.

"Este un joc practicat de adulți. Dacă intrăm temători sau indiferenți, nu avem șanse cu absolut nimeni, și asta încerc să le insuflu de două, trei săptămâni. Cât voi fi aici, am să încerc, iar până la urmă tot voi reuși, cred eu. Trebuie să-și revizuiască prestația, nu neapărat în joc – deși și jocul este important – dar mai ales în antrenament.

E mult spus "zonă de confort", nu vreau să cred asta. Am încredere în ei, îi susțin, îi încurajez și încerc să îi fac să fie mult mai responsabili și mult mai disciplinați", a spus Valentin Suciu, după meci.

Sepsi, pe locul 13 în Superligă

După 11 meciuri jucate, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se plasează pe locul 13 în Superliga României, cu doar 11 puncte în cont.

Covăsnenii se află în momentul de față la doar trei puncte de ultimul loc, ocupat de FC Botoșani și la un punct distanță de locurile 11 și 12, ocupate de UTA Arad, respectiv Farul Constanța.