Anzor Mekvabishvili, reacție categorică după Craiova - Buzău 5-1: ”Calitate”

Universitatea Craiova - Gloria Buzău Anzor Mekvabishvili Superliga Superliga
Data publicarii: Sambata 17 August 2024, 00:18
Data actualizarii: Sambata 17 August 2024, 00:17

Universitatea Craiova - Gloria Buzău s-a încheiat 5-1.

Cele două echipe și-au dat întâlnire vineri seară de la ora 22:00 pe stadionul ”Ion Oblemenco” din Bănie. La capătul celor 90 de minute, Universitatea Craiova a obținut toate cele trei puncte.

Anzor, marcatorul golului patru pentru olteni, a fost sincer după meci și a sugerat faptul că Universitatea Craiova trebuie să joace din ce în ce mai bine în acest sezon.

Mai mult, georgianul a indicat faptul că s-a simțit bine în meciul cu Buzăul și că se bucură de golul pe care a reușit să-l marcheze în actul secund.

”Sunt fericit, e primul meu gol la Universitatea Craiova. Am vrut să îi mulțumim pe suporteri. Sezonul este lung, e doar începutul. Trebuie să fim din ce în ce mai buni.

Dacă vom evolua ca azi, totul va fi bine. Mă simt foarte bine unde am jucat azi. În sezonul trecut am avut multe ocazii, acum e bine că am dat gol.

Această echipă are calitate. Succesul va veni dacă vom da tot ce putem”, a spus Anzor după meci.

• Maldonado a deschis scorul în mnutul 35. Bană a majorat diferența în minutul 45. Alex Mitriță a dus scorul la 3-0 în minutul 63, iar Budescu a marcat un eurogol din voleu în minutul 67. Oltenii au refăcut diferența în minutul 73, prin Anzor, ca Mihai Căpățînă să închidă tabela de marcaj la 5-1 în minutul 84