Un egal si un jucator castigat in ultimul meci inainte de SuperCupa! Steaua 1-1 NK Zagreb Superliga

Steaua a scos un egal pe final de meci, in ultima partida de pregatire din Austria. Levy are motiv de bucurie: un jucator de baza este recuperat si va putea evolua in SuperCupa cu Otelul Galati, care va fi duminica, IN DIRECT la PRO TV si pe www.sport.ro

Steaua a incheiat cu un egal stagiu de pregatire din Austria, la capatul unui meci care a consemnat revenirea lui Tatarusanu dupa o absenta de mai bine de o luna.

Steaua s-a vazut condusa din minutul 54, dupa o faza la care defensiva a aratat semne de slabiciune. Bajenaru a egalat cu cinci minute inainte de final, cu un sut superb in vinclu.

Echipa lui Levy mai are trei zile pentru a pregati in cele mai mici detalii SuperCupa cu Otelul Galati, care va duminica, IN DIRECT la PRO TV si pe www.sport.ro si m.sport.ro.

Steaua: Tatarusanu - Martinovici, Gardos, Galamaz, Latovlevici - Banel Nicolita, Dorinel Popa, Brandan, Tanase - Mihai Costea, Tatu

FAZELE MECIULUI:

'90: FINAL

'85 GOOOL STEAUA!! Bajenaru inscrie dupa o executie de senzatie!

'82: Bajenaru executa in zid o lovitura libera de la 17 metri

'80: Stanca intervine salvator si blocheaza sutul lui Medici din 7 metri

'71: Dorinel Popa executa o lovitura libera de la 18 metri, mingea loveste bara; Rusescu reia din 4 metri, insa portarul croat are un reflex de senzatie

'66: Bicfalvi trimite periculos de la 30 de metri, mingea este respinsa cu dificultate de portarul croat

'65: «» Intra Stanca, iese Tatu

'62: «» Intra Lupu si Rosu, ies Latovlevici si Tatu

'57: Rusescu executa o lovitura libera, mingea este respinsa de portarul croat

'54: GOL NK Zagreb! Sovsici trece usor de Bajenaru si inscrie cu un sut plasat de la 20 de metri

'53: Gabi Matei centreaza in careu, mingea este respinsa de defensiva croatilor

'47: Dorinel Popa suteaza puternic din afara careului, insa mingea nu prinde spatiul portii

'46: «» Au intrat Matei, Bicfalvi si Rusescu, au iesit Martinovici, Brandan si Nicolita

Suporterii Stelei au afisat bannere si au scandat numele fiecarui jucator in pauza meciului

'45: PAUZA

'40: «» Intra Bajenaru, iese Tanase

'39: Tatu paseaza in stanga pentru Mihai Costea, insa sutul atacantului nu prinde spatiul portii

'37: Tanase isi aseaza mingea pentru sut, insa trage slab, in blocaj

'27: Tatu suteaza in bara, Costea reia pe langa poarta dintr-o pozitie favorabila

'17: Nicolita suteaza slab de la 20 de metri

'12: Tatarusanu se remarca la un sut puternic expediat de la 20 de metri de croati

'10: Tanase primeste o pasa pe culoar in careul croatilor, dar se incurca in minge si actiunea se stinge

Steaua este sustinuta din tribune de un grup de suporteri, care au aprins tortele si fac atmosfera ca la un meci oficial;

'8: Dedici suteaza putin peste transversala portii lui Tatarusanu

'6: Tanase centreaza in careu, Nicolita reia cu capul, peste poarta

'2: Tanase are primul sut spre poarta croatilor; mingea este insa trimisa slab, pe langa

'1: A inceput meciul

Amicalul cu NK Zagreb este ultimul meci de pregatire al Stelei, inainte de SuperCupa cu Otelul. Gigi Becali este convins ca Levy va reusi sa castige duminica primul trofeu cu Steaua.

"N-am emotii cu Supercupa chiar daca a zis MM ca il intereseaza mai mult decat campionatul. Daca ia campionatul o sa spuna ca e mai important decat Liga Campionilor!", a declarat patronul Stelei.