GALERIE FOTO Atacantul adus din Liga 3 de U Cluj a făcut spectacol în amicalul de astăzi! Vestea proastă pentru Ioan Ovidiu Sabău este accidentarea unui titular

Franck Tchassem Adel Bettaieb Ioan Ovidiu Sabau Sanatatea Cluj U Cluj Superliga
Data publicarii: Marti 20 August 2024, 14:56
Data actualizarii: Marti 20 August 2024, 15:02

Ardelenii sunt neînvinși în acest debut de sezon și se află pe locul 2 în clasamentul Superligii.

U Cluj, locul 2 în Superligă, a învins formaţia concitadină din Liga 3 Sănătatea cu scorul de 2-1 marţi, într-un meci amical jucat pe stadionul Clujana.

Franck Tchassem, atacant camerunez adus în această vară din Liga 3 de la CSM Focșani, a marcat ambele goluri ale ''şepcilor roşii'', în minutele 80 și 88, după ce Sănătatea a avut 1-0 prin reușita lui Creţ din minutul 43.

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a început cu: Gorcea - Oancea, van der Werff, Bran, Lasure - Silaghi, Crişan, Moraru - Tchassem, Bettaieb, Berto.

Au mai intrat: Moldovan, Cislariu şi Techereş.

Adel Bettaieb s-a accidentat și va lipsi cel puțin o lună

”Din păcate, amicalul cu Sănătatea Cluj a început cu un incident nefericit.

Atacantul nostru, Adel Bettaieb, a suferit o fractură de antebraț în startul partidei după un contact cu portarul advers, accidentare care necesită minim o lună de recuperare”, a precizat U Cluj pe pagina oficială de Facebook a clubului.