"Au fost destul de multe lucruri ciudate, sper ca totul a fost doar o coincidenta" Acuze de blat la Viitorul - Steaua?

Au fost destul de multe lucruri ciudate, sper ca totul a fost doar o coincidenta Acuze de blat la Viitorul - Steaua? Superliga

Steaua a reusit sa se impuna in meciul cu Viitorul cu 1-0, dupa golul marcat de Hamroun in debutul meciului. Stelistii au ramas in 10 oameni dupa eliminarea lui Papp, in minutul 60.

Chiar si cu un om in plus, Viitorul nu a reusit sa revina pe tabela, fiind invinsa pentru a doua oara la rand cu scorul de 1-0, dupa victoria obtinuta de Steaua pe National Arena, prin golul lui Nicusor Stanciu. Este a doua victorie a Stelei de cand a fost preluata de Reghecampf, dupa meciul cu CSU Craiova de saptamana trecuta.

Dupa meciul dintre Viitorul si Steaua, Cornel Dinu, legenda lui Dinamo, a sugerat ca meciul a fost unul aranjat insa spera ca totul sa fi fost doar o coincidenta:

"Viitorul a jucat 34 de minute cu un om mai mult si nu a pus probleme deosebite. Schimbarile si felul in care a fost compusa echipa arata ca de fapt mai mult s-a certat cu el insusi Hagi decat a facut o echipa ca si pana acum, sa si construiasca sa si marcheze. Sa speram ca e vorba doar de o simpla coincidenta. Daca stam sa ne gandim, Steaua ramane exilata inca vreo doua zile la Constanta, jucand meciul de Cupa joi. Putem sa facem o asociere, dar blestemat cel ce se ala rele. Au fost destul de multe lucruri ciudate ca asezare, formula de joc la Viitorul pe care si eu si Pandi le-am observat. Sa speram ca de dat asta Hagi a fost mai putin inspirat si a modificat formula de joc dand un avantaj Stelei pe care l-a fructificat", a spus Cornel Dinu la Dolce.