FOTO Banner îndreptat de fanii lui U Cluj către rivalele din Superliga României

banner fani u cluj U Cluj Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 23:04
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 23:33

În repriza a doua a meciului de pe Cluj Arena, fanii Universității Cluj au afișat un banner ironic către rivalele din Superliga României. Aflată pe primul loc în clasament, U Cluj a avut evoluții consistente în toate meciurile din campionat. Contra celor de la U Craiova, au marcat în prima repriză și au intrat la pauză cu un avans fragil, 1-0, însă au fost egalați în actul secund de Oshima. Înainte de golul oaspeților, suporterii formației lui Ioan Ovidiu Sabău au lansat provocarea pentru rivale.

"La Cluj Napoca plase e întinsă / Echipa noastră este neînvinsă!", au scris suporterii lui U Cluj.

U Cluj - Universitatea Craiova

U Cluj: Gertmonas - Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu - Silaghi, Bic, G. Simion - Silaghi, Nistor, Thiam - Berto

Rezerve: Gorcea, Oancea, Werff, Mitrea, Briz, Codrea, Rață, Oaidă, Boța, Tchassem, Blănuță. Denis Moldovan

Antrenor Ioan Ovidiu Sabău

Universitatea Craiova: L. Popescu -  Ndong, Maldonado, Sierra, Bancu – Oshima, Screciu – Paradela, Baiaram, Mitriță – Koljic

Rezerve: Lung Jr., R. Stoian, Gașpar, Badelj, Zajkov, Căpățînă, Houri, Danciu, D. Barbu, Bana, Mora, Ivan