Basarab Panduru, bulversat după CFR Cluj - FCSB 2-2: "Nu înțeleg nimic! Ai impresia că n-au existat"

Basarab Panduru CFR Cluj FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 15 Septembrie 2024, 23:13
Data actualizarii: Duminica 15 Septembrie 2024, 23:13

CFR Cluj și FCSB au remizat în Gruia, scor 2-2, în derby-ul etapei a noua din Superliga.

CFR Cluj a condus cu 2-0 după dubla reușită de Louis Munteanu (36', 49'), însă campioana FCSB a reușit să revină. Alexandru Băluță a redus din handicap în minutul 59, după o eroare a lui Simao Rocha, coautor la primele două goluri, iar Joyskim Dawa a egalat în minutul 87 în urma unei mingi respinse greșit de portarul Mihai Popa.

Basarab Panduru, după CFR Cluj - FCSB 2-2: " Nu am înțeles nimic. FCSB nu a existat 60 de minute"

Basarab Panduru a concluzionat la finalul meciului că nu a înțeles nimic din derby-ul rundei. Fostul internațional s-a arătat surprins de modul în care CFR Cluj s-a prăbușit după primul gol încasat.

"Nu prea am înțeles nimic din meciul ăsta. Nu înțelegi nimic. 60 de minute joacă CFR și ai impresia că FCSB nu există. Dintr-o dată ,Simao Rocha face preluarea aia spre poartă, iar Băluță e atent și bagă mingea în poartă. Din momentul ăla, joacă FCSB și nimic CFR. Petrescu vede că e o problemă la mijlocul terenului, îl bagă pe Artean, dar nu se întâmplă nimic.

Pare că se duce spre un 2-1, vine faza în care Tavi trage la poartă, respinge portarul, iar Dawa e acolo pe fază și bagă mingea în poartă. Nu înțelegi nimic. Cum de joacă unii 60 de minute, după nu joacă 30 de minute. 4 schimbări la pauză... a fost ceva frumos de duminică seară", a spus Basarab Panduru, la Prima Sport.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj se află pe locul 5, cu 14 puncte, în timp ce FCSB e pe 12, cu doar 9 puncte în 8 meciuri.

În runda următoare, CFR Cluj va juca pe terenul lui FC Hermannstadt, în timp ce FCSB va primi vizita celor de la Petrolul.