Brasov SCAPA de retrogradare! Mioveni 0-1 Brasov! Viveiros, erou in minutul 88!

Brasov SCAPA de retrogradare! Mioveni 0-1 Brasov! Viveiros, erou in minutul 88! Superliga

LIVESCORE din 165 de campionate pe m.sport.ro!

Unicul gol al meciului a fost marcat de Nuno Viveiros, in minutul 88, cand a scapat singur cu portarul Cobrea si a reusit sa inscrie.

CS Mioveni: Cobrea - Voicu, Stoica, Olteanu, Baicu - Enache, Naidin, Sandulescu (Barbu '88), Ayza - Neaga, Voiculet (Nila '65). Antrenor: Constantin Stancu

FC Brasov: Felgueiras - Velayos, Machado (Ciupe '83), Cr. Munteanu (Majernik '27), Cr. Ionescu - Viveiros, Mateiu (Olariu '67), Davide Dias, Di Stefano - Moutinho, Ilijoski. Antrenor: Ionut Badea
Cartonase galbene: Ayza '39, Baicu '43, Nila '75 / Cr. Ionescu '49, Ilijoski '56

Meciul a fost abitrat de Ionut Coza, ajutat de Ciprian Dansa si Gabriel Barjac. Rezerva a fost Catalin Popa. Observatori au fost Aurel Beldeanu si Stefan Constantin.

La meci au fost prezenti aproximativ 500 de spectatori, fanii brasoveni, circa 20, ajungand la inceputul reprizei a doua.