Cele două formații și-au dat întâlnire pe stadionul "Gloria" din Buzău, de la ora 16:00.

Singurul gol al partidei a fost înscris în minutul 77, de către Dario Canadija. Ion Gheorghe i-a așezat mingea perfect de la marginea careului și printr-un șut precis la colțul scurt, Buzbuchi s-a trezit cu mingea în poartă.

"Care îți este secretul?" Răspunsul lui Constantin Budescu

La finalul celor 90 minute, Constantin Budescu, atacantul Gloriei Buzău, a venit la microfon și nu s-a ferit de declarații. "Budi" a analizat prestația echipei și s-a declarat mulțumit de ce au arătat buzoienii pe teren.

Întrebat care este secretul longevității pe teren, Constantin Budescu a dezvăluit că nu există asemenea lucru, ci concentrația și motivația sunt punctele cheie.

"Nu știu dacă e un secret, încerc să mă concentrez pe poziția în care sunt acum. Mi-a ieșit, ca să zicem așa. Păcat că nu am obținut victoria și la Botoșani, dar această victorie de acasă ne dă încredere și, pe viitor, sper să obținem rezultate bune și să ne îndeplinim obiectivul", a spus Budescu, după meci.

Gloria Buzău nu mai este pe ultima poziție!

În urma acestei partide, Gloria Buzău se clasează pe poziția 15, la două puncte de FC Botoșani, dar cu un meci în plus jucat.

Pentru buzoieni acum urmează o deplasare de foc, la București, unde o vor întâlni pe FCSB.

Partida se va disputa duminică, 6 septembrie, pe stadionul "Arena Națională", nu mai devreme de ora 21:00. Meciul va putea fi vizionat în format LIVE TEXT pe site-ul www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.