Câte schimbări a făcut FCSB la pauza meciului cu CFR Cluj

CFR Cluj - FCSB CFR Cluj FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 15 Septembrie 2024, 22:21
Data actualizarii: Duminica 15 Septembrie 2024, 22:21

Nemulțumiți de prestația echipei după prima repriză din Gruia, cei de la FCSB au efectuat nu mai puțin de patru schimbări pentru partea secundă a jocului.

Jucătorii ”sacrificați” au fost William Baeten, David Miculescu, Baba Alhassan și Alexandru Pantea, iar în locul lor au fost ”aruncați” în joc Daniel Popa, Alexandru Băluță, Valentin Crețu și Octavian Popescu.

Schimbările nu au adus plusul dorit în jocul FCSB-ului, deoarece clujenii au reușit să înscrie golul de 2-0 după doar cinci minute.

Louis Munteanu a reușit ”dubla” după ce a fost lăsat complet liber în interiorul careului de Ionuț Panțîru.

CFR Cluj și FCSB, înainte de meci

După șapte meciuri scurse în sezonul regulat al SuperLigii României, CFR Cluj se situează pe locul șase cu 13 puncte: patru victorii, un rezultat de egalitate și două înfrângeri au înregistrat ardelenii până acum.

De cealaltă parte, FCSB se află în a doua jumătate a clasamentului, pe locul 12, cu opt puncte: două victorii, două remize și trei eșecuri au consemnat elevii lui Elias Charalambous după șapte partidei.