FOTO Ce a postat Dan Șucu imediat după ce Rapid a spulberat Farul lui Hagi

Ce a postat Dan Șucu imediat după ce Rapid a spulberat Farul lui Hagi Superliga

Rapid a obținut o victorie entuziasmantă contra celor de la Farul Constanța (5-0), după o lungă perioadă de secetă în Giulești.

Fără victorie acasă din luna mai, Rapid avea deja 3-0 la pauză în meciul cu Farul după golurile lui Borza (13'), Petrila (30') și Pașcanu (40'). Intrat în minutul 66, debutantul Alex Dobre a reușit o dublă (72' și 90+5'), iar gazdele s-au impus cu 5-0.

Prezent la meciul din Giulești, Dan Șucu, acționarul majoritar de la Rapid, a postat imediat după joc o fotografie de la stadion. În imagine apare tabela cu rezultatul greu de imaginat înaintea jocului și peluza în care a stat galeria rapidistă.

Precedenta victorie de pe teren propriu a celor de la Rapid fusese înregistrată în play-off-ul sezonului trecut, la meciul cu FCSB (2-0). Partida respectivă nu mai avea nicio miză pentru niciuna dintre cele două echipe, oaspeții fiind matematic campioni la momentul respectiv.

Rapid a urcat pe locul 10, cu 16 puncte în 13 etape, la trei lungimi în spatele ultimei poziții care duce în play-off.

În runda următoare, Rapid va disputa derby-ul cu FCSB pe Arena Națională, duminică, de la ora 21:00, în etapa a 14-a din sezonul regulat al Superligii.