Ce jucător de la FCSB are ”un viitor strălucit”

FCSB Alexandru Musi Elias Charalambous Superliga Superliga Sigla FCSB / Foto: Gabriel Chirea, PRO TV
Data publicarii: Luni 15 Iulie 2024, 18:59
Data actualizarii: Luni 15 Iulie 2024, 18:59

FCSB a remizat 1-1 cu ”U” Cluj în prima etapă din noul sezon al SuperLigii României.

Printre integraliști s-a regăsit și Alexandru Musi, tânărul care i-a impresionat pe toți prin evoluția sa din Ghencea, inclusiv pe Gigi Becali și inclusiv pe antrenorul FCSB-ului, Elias Charalambous.

Cipriotul a mărturisit că Musi va avea ”un viitor strălucit”, dar și că oficialii campioanei României cred mult în potențialul pe care l-a arătat până acum fotbalistul.

Alexandru Musi, care va împlini 20 de ani pe 17 iulie, a fost împrumutat în două rânduri de la FCSB: la ACSM Poli Iași (ianuarie 2023 - iunie 2023) și la Petrolul Ploiești (iulie 2023 - iunie 2024).

”E un jucător pe care îl știam de anul trecut, când a jucat bine, a avut un sezon foarte bun la Petrolul, e un băiat în care credem foarte mult. Suntem fericiți că a marcat, n-a fost de ajuns pentru a câștiga meciul, dar are un viitor strălucit și credem mult în el.

De ce să nu-l vedem și în cupele europene? Toți jucătorii de la FCSB au șansa de a fi titulari în toate meciurile”, a spus Charalambous.

FCSB - ”U” Cluj 1-1

După o primă repriză tăcută, FCSB a deblocat în cele din urmă tabela de marcaj în actul secund. Adrian Șut i-a ”pus” mingea lui Alexandru Musi, care nu a iertat și a șutat exemplar de la marginea careului.

La doar șase minute, ”șepcile roșii” au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, fructificată de Dan Nistor. Tabela a rămas intactă până la finalul meciului, iar FCSB și ”U” Cluj au obținut un punct.