Cea mai tare declarație, după Petrolul - Farul 1-1: "Chiar dacă erau trei portari, tot nu puteau să o scoată!"

Petrolul Ploiesti Denis Alibec Farul Constanta Mihnea Radulescu Superliga
Data publicarii: Sambata 14 Septembrie 2024, 23:53
Data actualizarii: Sambata 14 Septembrie 2024, 23:54

Petrolul Ploiești - Farul Constanța s-a terminat 1-1.

Cele două formații și-au dat întâlnire sâmbătă seară, de la ora 21:30, în etapa #9 a SuperLigii României. "Lupii galbeni" i-au luat în primire pe "Marinarii" lui Gică Hagi pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești.

Scorul a fost deschis de formația "Regelui", printr-o execuția de zile mari a lui Denis Alibec, în minutul 60. Bucuria Farului avea să se stingă doar 22 de minute mai târziu, când Gicu Grozav avea să înscrie ultimul gol al partidei, după o lovitură liberă.

Formația lui Topal înscrisese și în minutul 33, prin Mihnea Rădulescu, dar golul nu a fost validat după verificarea VAR.

La finalul celor 90 minute, Mihnea Rădulescu, omul cu golul anulat, a venit la microfon și nu s-a ferit de declarații. Winger-ul în vârstă de 18 ani a recunoscut că meciul a fost foarte greu, dar e fericit că echipa sa a reușit să scoată măcar un punct.

Întrebat despre golul anulat, Rădulescu este de părere a fost neacordat pe nedrept.

"A fost destul de greu. Îmi pare foarte rău că am ajutat echipa doar cât am putut, din cauza golului anulat. Oricum, portarul nu avea ce să facă. Dacă VAR-ul a decis asta, asta e, luptăm în continuare.

Sincer, a fost mascat, dar contează în primul rând dacă mingea avea legătură cu portarul sau nu. Am dat în plasa laterală și, chiar dacă erau trei portari, tot nu puteau să o scoată.

Asta e, golul a fost anulat. Îmi fac treaba și muncesc în continuare ca la meciul viitor să marchez. Mister mi-a oferit toată încrederea, mereu mi-a spus să dau mai mult, să dau totul.

Întotdeauna sperăm și luptăm până la ultimul meci din campionat. Dăm totul să intrăm în play-off, poate chiar și în cupele europene", a declarat Mihnea Rădulescu, după meci.