FOTO CFR Cluj a pierdut primul meci amical din stagiul de pregătire din Austria!

CFR Cluj Dan Petrescu Slask Wroclaw Slovan Bratislava Superliga
Data publicarii: Joi 27 Iunie 2024, 09:17
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2024, 09:26

Ardelenii au jucat prima lor partidă de pregătire în cantonamentul din străinătate.

Echipa de fotbal CFR Cluj a fost învinsă de Slask Wroclaw, vicecampioana Poloniei, cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri, în primul său meci amical jucat în stagiul de pregătire din Austria.

Jezierski, în minutul 18, a marcat singurul gol al partidei, potrivit paginii de Facebook a clubului din Gruia.

Antrenorul Dan Petrescu a folosit două echipe diferite în acest prim meci amical.

Echipa folosită de CFR Cluj în 0-1 cu Slask Wroclaw

În prima repriză au evoluat Sava - Thaqi, Boben, Kresic, Camora - K. Keita, Muhar, Tachtsidis - Deac, Kamara, Michael.

În repriza secundă au jucat: Hindrich - Rocha, M. Ilie, Aussi, Abeid - Filip, Artean, Avounou - Fică, Serebe, Păun.

Al doilea meci amical din acest cantonament va avea loc sâmbătă 29 iunie, de la ora 19:00, contra campioanei Slovaciei, Slovan Bratislava. Agerpres