Spulbera tot in amicale! CFR 2-0 Slovan Bratislava!

Spulbera tot in amicale! CFR 2-0 Slovan Bratislava! Superliga
CFR Cluj a invins Slovan Bratislava, cu scorul de 2-0, intr-un meci amical disputat in cadrul stagiului de pregatire din Antalya.

Portughezul Dani a deschis scorul in minutul 22, cand a finalizat din trei metri un sut in diagonala al lui Culio. Scorul final a fost stabilit de Yssouf Kone in minutul 58. Atacantul ivorian a marcat dupa o actiune creata de Dubarbier si Culio.

Antrenorul CFR-ului, Ales Jindra, a trimis pe teren urmatoarea formula de echipa: Hirschfeld - Panin, Cadu, Sousa, Viana - Dani - Culio, Frangipane, Pereira - Ruiz, Dubarbier. In partea secunda a jocului, au mai evoluat Nuno Claro, Cadu, G. Muresan, Y. Kone, Deac, Peralta, Viera, E. Kone si Traore.

CFR se va intoarce, vineri seara, la Cluj-Napoca, dupa 15 zile de cantonament in Antalya. In primele trei meciuri din stagiul de la Belek, CFR a invins pe Dnepr Dnepropetrovsk II (Ucraina) cu scorul de 1-0, pe Shanghai Shenhua (China) cu scorul de 2-1 si pe Partizan Belgrad (Serbia) cu scorul de 2-0.

CFR are programat urmatorul stagiu de pregatire tot in Antalya, in perioada 5-15 februarie.