FCSB a câștigat ”Eternul derby” cu Dinamo, 2-0 duminică seara pe o Arenă Națională plină, în etapa cu numărul 13 din Superligă.

Daniel Bîrligea a deschis scorul în minutul 26, ”câinii” au controlat cea mai mare parte a jocului, dar fără să concretizeze pe tabelă, iar rezerva Alexandru Musi a dat lovitura în minutele de prelungire, stabilind scorul final (90+3).

De altfel, Sofascore l-a numit ”jucătorul meciului” chiar pe Alexandru Musi, intrat în '88 și marcator în '90+3, care a primit cea mai mare notă, 7.6.

Notă mare a mai primit de la FCSB și Alexandru Crețu (7.4), urmat de Daniel Bîrligea (7.2), Mihai Popescu (7.2) și Risto Radunovic (7.2).

David Miculescu a jucat cel mai slab la echipa campioană, dovadă și nota primită - 6.5.

Dincolo, la Dinamo, cel mai bun a fost Kennedy Boateng (7.2), în timp ce Eddy Gnahore și Hakim Abdallah au primit 7.0 de la Sofascore.