Ciprian Marica a reacționat imediat după ce a văzut imaginile emoționante cu Florentin Petre Superliga

Dinamo a câștigat cu 2-0 meciul cu Hermannstadt de la Sibiu și a bifat prima victorie în deplasare în acest sezon de Superligă.

După succesul de la Sibiu, ”câinii” au revenit în zona locurilor de play-off, dar l-au pierdut pe antrenorul Zeljko Kopic, care a fost eliminat și va lipsi în partida din Cupa României cu FCSB.

Florentin Petre a condus echipa după eliminarea antrenorului croat, iar camerele TV au surprins un moment emoționant cu legenda clubului din ”Ștefan cel Mare”, în prezent secund în staff-ul lui Kopic.

Ciprian Marica, impresionat de imaginile cu Florentin Petre

Pe finalul partidei, profund emoționat în timp ce galeria cânta, ”Piticul” a fost surprins în lacrimi. Imaginile l-au impresionat și pe Ciprian Marica, fostul mare internațional, care a scris un mesaj emoționant pe rețelele de socializare după ce a văzut imaginile cu fostul său coleg.

Fostul atacant a fost plecat la Madrid pentru a urmări de pe stadion derby-ul dintre Real și Barcelona, câștigat de catalani cu 4-0.

„Am plecat de la El Clasico încântat de atmosferă, de meci, de stadion. Ceva de vis!

Credeam că nu mă va mai impresiona ceva în viitorul apropiat!

Și văd imaginile astea, cu Piticu' în lacrimi! Am crezut că s-a întâmplat ceva!

Dar nu, Peter, colegul meu de cameră din copilărie, e emoționat la maximum de echipă, de suporteri, de meci!

E dovada cea mai clară că fotbalul, sportul românesc are încă șanse, atât timp cât un adevărat simbol trăiește așa!

Respect!”, a scris Marica.

• Digisport 1 2024 10 26 20 55 00

Zeljko Kopic, eliminat pentru prima oară în România

Kopic a primit două cartonașe galbene în meciul de la Sibiu pentru proteste vehemente la adresa arbitrajului, primul în minutul 26 și al doilea câteva minute mai târziu, după ce a reacționat la o decizie considerată eronată.

Dinamo - FCSB se va disputa pe 30 octombrie, începând cu ora 21:00, pe Arena Națională. Meciul va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe site-ul www.sport.ro.