A doua poziție este ocupată de Universitatea Craiova cu 21 de puncte, în timp ce CFR Cluj completează podiumul cu 19 puncte. Ardelenii sunt la egalitate cu Oțelul Galați (locul 4), FCSB (locul 5) și Petrolul Ploiești (locul 6).

Ciprian Tătărușanu a numit cea mai puternică echipă din Liga 1: ”Sper să câștige campionatul”

Chiar dacă a avut un start modest de campionat, FCSB a intrat în play-off după ce a învins-o duminică seară în derby-ul etapei cu numărul 13 pe Dinamo cu 2-0. Ciprian Tătărușanu susține că roș-albaștrii au cea mai puternică echipă din campionat.

Mai mult, fostul portar speră ca formația dirijată de Elias Charalambous să triumfe din nou în SuperLiga României. FCSB este campioană en-titre. Stagiunea precedentă a câștigat titlul după o absență de nouă ani!

”Cred că FCSB are cea mai puternică echipă din campionat și sper că la finalul acestui an să fie din nou campioană”, a spus Ciprian Tătărușanu într-un interviu pentru Pro TV și Sport.ro.

Ciprian Tătărușanu s-a retras din carieră la începutul lui septembrie, după un an petrecut în Arabia Saudită la Abha FC. De-a lungul carierei sale a apărat pentru FCSB, Fiorentina, Nantes, Gloria Bistrița, AC Milan și Olympique Lyon.

Cu gruparea roș-albastră are și două titluri în palmares: primul în sezonul 2012/13, iar al doilea în sezonul 2013/14. În 2014 a câștigat și Supercupa României alături de FCSB, iar în 2011, Cupa României.

Ciprian Tătărușanu: ”Nu mă gândesc să continui în fotbal”

”Un meci de reragere cred că este prea mult pentru mine! Cred că atunci când am dat lovitura de începere la meciul cu Petrolul a fost suficient.

Nu mă gândesc să continui în fotbal. Și nu zic că poate pe viitor nu va exista această posibilitate, dar în momentul de față nu mă gândesc la asta”, a precizat Tătărușanu.