Concluzia lui Basarab Panduru după remiza din derby-ul Rapid - Dinamo: ”Nu am înțeles!”

Rapid Basarab Panduru Dinamo Superliga
Data publicarii: Duminica 18 August 2024, 23:56
Data actualizarii: Duminica 18 August 2024, 23:58

Derby-ul Rapid – Dinamo s-a încheiat cu scorul de 1-1, în etapa a șasea din Superliga României.

Meciul a fost decis după două lovituri de la 11 metri dictate de centralul Iulian Călin după ce a fost chemat la monitorul VAR. Petrila a deschis scorul în minutul 52, dar Selmani a restabilit egalitatea în minutul 72.

Basarab Panduru: ”Nu am înțeles ce a vrut Dinamo să joace!”

Basarab Panduru crede că Zeljko Kopic a abordat partida la egal, cel puțin în prima parte a întâlnirii. Fostul mare fotbalist susține că Dinamo a început să joace abia după ce Rapid a reușit să marcheze.

În plus, Basarab Panduru consideră că este un rezultat echitabil la felul în care s-au desfășurat ostilitățile în Giulești.

Prima repriză, sub așteptările tuturor, slăbuță, repriza a doua a început în forță. Nu am înțeles ce a vrut Dinamo de la prima repriză. A vrut să se apere, să obțină un rezultat de egalitate.

Îl ai pe Abdallah în partea stângă, Bani, în partea dreaptă, îl ții pe Abdallah să îl blocheze pe Braun. Dinamo a început să joace după ce a primit gol. Au fost niște ocazii destul de mari. Nu știu dacă Rapid e mulțumită, dar cred că e un rezultat corect”, a spus Basarab Panduru la Prima Sport.