Concluziile lui Adi Mihalcea după remiza cu FCSB

FCSB Adi Mihalcea Superliga Superliga Adrian Mihalcea
Data publicarii: Sambata 20 Iulie 2024, 00:53
Data actualizarii: Sambata 20 Iulie 2024, 00:53

Unirea Slobozia - FCSB s-a încheiat 2-2.

Cele două echipe și-au dat întâlnire vineri seară, de la ora 22:00, la Clinceni, în a doua etapă din sezonul regulat al SuperLigii României. La capătul celor 90 de minute, Unirea Slobozia și FCSB au împărțit punctele.

După meci, Adi Mihalcea, antrenorul ialomițenilor, a precizat faptul că a apreciat tăria echipei sale de a reveni în meci, în ciuda faptului că FCSB a condus de două ori pe tabela de marcaj.

• De asemenea, tehnicianul a mai evidențiat și faptul că elevii săi au înscris două goluri fantastice la Clinceni

”Am avut tăria sa revenim. Am reuşit şi în prima şi în a doua sa spargem defensiva lor şi sa ne creăm câteva ocazii. Ăsta e stilul nostru de joc, aşa vom juca. Ştiţi care e problema, noi nu avem de pierdut nimic, doar de câştigat.

Meciurile împotriva acestor echipei sunt bonus pentru noi dacă reuşim să luăm ceva e bonus.

De asta am jucat aşa şi am dat goluri fantastice. Al doilea gol a fost foarte frumos, nici ei nu ştiu înainte de meci cine va juca de asta au şi reacţia asta pozitivă pe teren”, a spus Adi Mihalcea după meci.

Lixandru a deschis scorul în minutul 33. Tot în prima repriză, Filip Ilie a restabilit egalitatea trei minute mai târziu. În actul secund, Olaru a readus campioana în avantaj cu un gol din penalty, dar reușita a fost estompată de Dorobanțu, care a înscris un eurogol în minutul 89.