Dinamo Antonio Bordusanu romania u20 - germania u20 Superliga
Data publicarii: Joi 05 Septembrie 2024, 20:34
Data actualizarii: Joi 05 Septembrie 2024, 20:34

Încă un jucător de la Dinamo s-a accidentat.

Convocat la naționala U20, Antonio Bordușanu (20 de ani) a fost titularizat de Costin Curelea în meciul cu Germania, dar a ieșit accidentat în minutul 61.

Antonio Bordușanu, accidentat în meciul României U20!

Mijlocașul de la Dinamo a acuzat dureri musculare și s-a prăbușit pe gazon. După ce a primit îngrijiri medicale a încercat să continue partida, dar fără succes.

În minutul 61, Bordușanu a ieșit șchiopătând de pe teren. Momentan, nu se știe exact cât de gravă ar fi accidentarea suferită de tânărul fotbalist dinamovist, unul dintre jucătorii eligibili pentru regula U21.

Bordușanu a fost titularizat în etapa precedentă, când Dinamo a pierdut la Cluj, cu Universitatea, scor 1-0. Zeljko Kopic are deja bătăi de cap în privința lotului, după ce Dennis Politic, Petru Neagu și Hakim Abdallah s-au accidentat.

Antonio Bordușanu, fotbalist crescut de Dinamo

Evaluat la 300.000 de euro de site-urile de specialitate, Antonio Bordușanu se numără printre jucătorii care au pus umărul la revenirea lui Dinamo în Superligă, în urmă cu două sezoane, după un singur an în Liga 2.

A reușit să strângă, în total, 59 de meciuri pentru echipa la care a făcut junioratul și a marcat două goluri, cifră la care se adaugă și cinci assist-uri.