Costea-show: Poli Timisoara 1-3 Universitatea Craiova

Costea-show: Poli Timisoara 1-3 Universitatea Craiova Superliga
CRAIOVA TRECE FARA PROBLEME DE POLI TIMISOARA

Craiova a reusit imposibilul si a castigat trei puncte mari in deplasarea de la Poli Timisoara. Timisoara a deschis rapid scorul prin autogolul lui Dina din Minutul 15, insa Florin Costea a demonstrat inca o data ca merita titlul de golgeter al echipei si a adus egalitatea in minutul 22, dupa o incursiune in careu, finalizata cu un sut la coltul lung. Acelasi Costea a marcat si pentru 2-1 dupa numai un sfert de ora si a adus bucuria in inima lui Nicolo Napoli. In minutul 90, Dina a reusit sa razbune autogolul din minutul 16 si a inscris pentru 3-1 din pasa aceluiasi Costea, de departe omul meciului, cu doua goluri si o pasa de gol. Poli Timisoara nu reuseste nici de aceasta data sa castige pe teren propriu, dupa ce etapa trecuta, a terminat 1-1 meciul cu Dinamo.

Poli Timisoara: Popa - Badoi, Scutaru, Borbely, Milhazes - Abiodun, Srhoj, Aliuta, Arm. Karamyan - Bucur, Ganea.
Antrenor: Dusan Uhrin.

Universitatea Craiova: Bornescu - Dananae, Stoica, Gaman, Rose - Prepelita, Dina, Gangioveanu, Dilevski - Woobay, Costea.