Cristi Balaj și-a pierdut cumpătul în timpul meciului cu U Cluj! Președintele lui CFR i-a certat pe fani

Cristi Balaj CFR Cluj Universitatea Cluj Superliga Cristi Balaj
Data publicarii: Luni 05 August 2024, 08:37
Data actualizarii: Luni 05 August 2024, 08:50

CFR Cluj, învinsă de rivala Universitatea Cluj cu 3-2, pe teren propriu, în etapa a patra din Superliga, după ce a condus cu 1-0.

Teniune la cote maxime în Gruia. Cristi Balaj, președintele clubului CFR Cluj, criză de nervi în timpul meciului.

CFR a fost echipa care a deschis scorul (minutul 24), însă Universitatea a reușit să revină spectaculos și a preluat conducerea în minutul 69. Trei minute mai târziu trupa lui Dan Petrescu a restabilit egalitatea, însă Popescu a marcat din pasa lui Bic, în minutul 77, stabilind rezultatul final (2-3).

CFR Cluj - U Cluj, 2-3

După golul marcat de Lucas Masoero (U Cluj), minutul 59, care a restabilit egalitatea, Balaj a izbucnit într-o criză de nervi, îndreptându-și furia către liderii galeriei, susține iAMSport. Oficialul CFR-ului a considerat că bricheta aruncată spre Dan Nistor, care a dus la întreruperea jocului, a favorizat marcarea golului egalizator.

Tensiunile și la marginea terenului. Bogdan Mitrea, ajuns între timp pe banca de rezerve la U Cluj, a ieșit la antrenamente și a făcut un gest instigator spre fanii CFR-ului, moment în care a fost udat cu apă de aceștia.

Iniţial ''U'' era gazda acestui meci, dar au fost inversate turul cu returul pentru ca echipa antrenată de Ioan Ovidiu Sabău să nu fie obligată să joace departe de Cluj-Napoca, având în vedere că arena proprie, Cluj Arena, nu este disponibilă (din cauza festivalului Untold).

CFR Cluj a pierdut al doilea meci consecutiv acasă, după 0-2 cu Universitatea Craiova.