VIDEO Cristi Chivu a fost în Giulești la Rapid - CFR Cluj și a răspuns la o singură întrebare după meci

Rapid - CFR Cluj s-a încheiat 2-2.

Giuleștenii au primit vizita ardelenilor sâmbătă seară de la ora 22:00 în a doua etapă din sezonul regulat al SuperLigii României. La capătul celor 90 de minute, Rapid și CFR Cluj au împărțit punctele.

Cristi Chivu a urmărit de la loja VIP confruntarea dintre Rapid și CFR Cluj. La capătul meciului, fostul internațional român a răspuns la o singură întrebare adresată de reprezentanții mass-media aflați în Giulești.

”Cum ți s-a părut Giuleștiul și meciul din seara asta?”, a fost întrebarea reporterilor. ”O atmosferă frumoasă. Meciul? E început de sezon. Mai e mult de lucru din partea ambelor echipe. Sper să le ia cât mai puțin timp să tureze motoarele la maximum, că deocamdată e prima etapă și se vede”, a răspuns Cristi Chivu.

Fostul stoper a antrenat echipa Inter Primavera în perioada iulie 2021 - iunie 2024, unde a reușit să-și treacă în CV titlul eșalonului de tineret al Italiei în sezonul 2021/22.

• Chivu și-a terminat contractul cu Inter Primavera și e liber de contract în clipa de față

Daniel Bîrligea a deschis scorul în minutul 28. În actul secund, Albion Rrahmani a restabilit egalitatea din penalty, în minutul 53, ca Peter Michael să o readucă pe CFR în avantaj în minutul 75. Rapid a dat însă lovitura de grație în minutul 90+7, moment în care Florent Hasani a înscris și le-a câștigat giuleștenilor un punct.

Echipele de start

• Rapid: Aioani - Blazek, P. Iacob, Ignat - Braun, Papeau, Kait, Petrila, Micovschi - Rrahmani, Burmaz

Rezerve: Ungureanu, Manea, Bădescu, Săpunaru, Borza, R. Pop, Oaidă, El Sawy, Hasani, Jambor, G. Gheorghe, Gojkovic

Antrenor: Neil Lennon

• CFR Cluj: Sava - Mogoș, Boben, M. Ilie, Camora - Artean, Keita, Tachtsidis - Deac, Bîrligea, Korenica

Rezerve: Hindrich, Gal, Abeid, Thaqi, Lucaci, Filip, Păun, Fică, Kamara, Nkololo, Michael

Antrenor: Dan Petrescu