VIDEO Cristi Chivu a părăsit interviul când a auzit întrebarea reporterului după Rapid - CFR Cluj

Data publicarii: Duminica 21 Iulie 2024, 08:48
Data actualizarii: Duminica 21 Iulie 2024, 08:51

Partida dintre Rapid și CFR Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a doua din Superliga României.

Cristi Chivu a fost prezent în Giulești la meciul dintre Rapid și CFR Cluj, iar la finalul meciului, antrenorul a lăsat câteva impresii.

Cristi Chivu a plecat de la interviu când a fost întrebat dacă revine în România

O atmosferă frumoasă ca întotdeauna pe Giulești. E început de sezon, mai e mult de lucru din partea ambelor echipe. Sper să le ia cât mai puțin timp să tureze motoarele la maximum, pentru că deocamdată e abia a doua etapă și se vede”, a spus Cristi Chivu la finalul meciului.

În contextul în care fostul căpitan al echipei naționale este în căutarea unei noi echipe, după ce s-a despărțit de Inter Primavera, Chivu a fost întrebat dacă ia în calcul și o revenire în fotbalul românesc, mai ales că a fost plăcut impresionat de atmosfera din Giulești.

Dacă ți-a plăcut atmosfera asta, iei în calcul și o revenire în fotbalul românesc la un moment dat?

Reacția antrenorului a fost grăitoare, Chivu a ridicat din sprânceană și a plecat de la interviu. ”O întrebare am spus!”.

Rapid – CFR Cluj 2-2

Daniel Bîrligea a deschis scorul în minutul 28, dar Albion Rrahmani a restabilit egalitatea în minutul 53 de la punctul cu var.

Rapid și-a pierdut poate cel mai important jucător din ofensivă, Albion Rrahmani, care s-a accidentat și a părăsit terenul în lacrimi.

CFR Cluj a trecut din nou în avantaj în minutul 75, după golul lui Peter Michael, dar Rapid a forțat egalarea în minutul 90+7 prin golul lui Florent Hasani.